Mało kto zdaję sobie sprawę z tego jak ważne i przydatne jest OC w życiu prywatnym. Takie ubezpieczenie może nam bardzo pomóc w wielu różnych sytuacja. Posiadając ubezpieczenie OC, możemy uniknąć konsekwencji finansowych skutek zdarzeń takich jak na przykład uszkodzenie czyjejś własności przez naszego psa.

Bardzo często jest tak, że nawet mała strata może być bardzo kosztowna i wykraczać poza nasze możliwości finansowe. W takiej sytuacji najlepiej jest mieć ubezpieczenie. Jeżeli rozważasz zakup ubezpieczenia, ale nie wiesz dokładnie co ono tobie da to ten artykuł jest dla ciebie.

Jak działa ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC to inaczej ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Podstawowym celem takiego ubezpieczenia jest ochrona finansowa przed szkodami, które wy rządzimy lub nasze dzieci albo zwierzęta pod naszą opieką na przedmiotach osób trzecich. Zakres odpowiedzialności cywilnej obejmuje również szkody na innych osobach.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej bardzo często w pewnej formie zawarte jest w ubezpieczeniu mieszkania. Warto jest mieć takie ubezpieczenie na przykład przed zalaniem sąsiada. Zawsze może się zdarzyć sytuację, że pęknie wężyk w pralce akurat wtedy kiedy nas nie będzie w domu. Straty powstałe w taki sposób mogą być bardzo duże.

To jednak nie wszystko. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może nas uchronić w wielu innych przypadkach. Poniżej wymienię kilka najpopularniejszych z nich kiedy przyda nam się polisa OC.

Może to być na przykład przypadkowe uszkodzenie czyjegoś samochodu przez nasze dziecko podczas jazdy na rowerze. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pomoże nam również na przykład kiedy potrącimy pieszego, jadąc rowerem. Może również się zdarzyć, że nasza pociecha zniszczy coś podczas wakacji w hotelu. W tych wszystkich sytuacjach możemy liczyć, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w wabi nas z problemów.

Kiedy OC nas nie ochroni?

Jak w przypadku każdego ubezpieczenia tak i w przypadku odpowiedzialności cywilnej mamy różnego rodzaju wykluczenia. Nie możemy liczyć na wypłatę odszkodowania na przykład w sytuacji kiedy doprowadzimy do uszkodzenia, będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Nie możemy również liczyć na ubezpieczenie ramach prowadzenia działalności gospodarczej jak i podczas uprawiania zawodowego sportu.

Jak widać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może być bardzo przydatne w naszym życiu. Zdecydowanie warto jest, przemyśleć jego zakup dla siebie i dla całej w naszej rodziny.